Historia portalu Nasza-klasa.pl

Nasza Klasa.pl

Założenie główne portalu Nasza klasa.pl to pozostanie w kontakcie ze znajomymi ze szkolnych lat i odświeżenie dano już zapomnianych przyjaźni. W portalu www.nasza-klasa.pl udostępniona jest baza wszystkich szkół w Polsce. Każda ze szkól posiada własną podstroję. Tam można wirtualnie reaktywować swoją klasę.
Serwis www.nasza-klasa.pl w bardzo krótkim czasie zdobył bardzo dużą popularność wśród polskich internautów.
Autorzy serwisu zakładali, że będzie on służył przede wszystkim osobom młodym, poszukującym kolegów ze szkoły średniej w kilka lat po zdaniu matury. Tymczasem, bardzo szybko okazało się, że równie często internauci chcieli odnowić kontakty ze znajomymi jeszcze z podstawówki. Stronę główną portalu upiększały więc zdjęcia nie tylko z balów studniówkowych, ale także z balów przebierańców bądź ławek szkolnych, w których dostojnie zasiadały „pierwszaki”. Wtedy o swoje zaczęli dopominać się studenci. Administratorzy serwisu zasypywani byli prośbami o stworzenie mechanizmów wyszukiwania znajomych z uczelni wyższych. Prośby te oczywiście spełnili. Nasza-klasa.pl stała się miejscem integracji „ludzi z klasą” na każdym szczeblu edukacji.
Jednak od początku istnienia portal działał jakby w dwóch wymiarach. Z jednej strony pozwalał odszukać ludzi ze szkolnych ław, z drugiej zaś umożliwiał poznanie zupełnie nowych osób. Dzięki wbudowaniu w portal funkcji pozwalającej sprawdzać kto z naszych list kontaktów Gadu-Gadu i Skype jest już na naszej-klasie.pl zarejestrowany, użytkownicy portalu mogli poznawać „znajomych swoich znajomych” i poszerzać grono kolegów. I czynili to bardzo chętnie. Liczba użytkowników portalu rosła w błyskawicznym tempie. Pierwszy tysiąc, drugi, piętnasty…dwudziesty piąty.
Nasza-klasa.pl w niespełna dwa miesiące stała się największym tego typu portalem w Polsce. Popularność portalu zaskoczyła samych jego twórców. Serwis został wyróżniony przez tygodnik Wprost, informacje o naszej-klasie.pl pojawiły się na łamach Newsweeka, na antenie TVP2 (Panorama) i TVN (InterNET24) oraz w wielu innych mediach, a liczba naszych-klasowiczów stale rośnie.
NaSTOlatkowie, STUdenci, STUlatkowie – stuprocentowo znajdą tu swoich znajomych! Zapraszamy!

5 Responses to “Historia portalu Nasza-klasa.pl”

  1. hej

  2. hay

  3. szukam kolezanek z Technikum w Gdyni

  4. Szukam ludzi z XIII LO w Bydgoszczy Mature miałam w 2000r

  5. szukam lesnych dusz z policealnego studium lesnego Ruciane-Nida 1989-91