Twórca portalu Nasza-klasa.pl najmłodszym milionerem

Twórca portalu Nasza-klasa.pl najmłodszym milionerem
Student informatyki Maciej Popowicz z Wrocławia dokonał jednej z największych transakcji w polskim internecie. Za kilka milionów sprzedał niemieckiemu funduszowi venture capital European Founders 20 proc. udziałów portalu społecznościowym Nasza-klasa.pl - podał serwis Money.pl.
Dokładna wartość transakcji nie została podana, ale jak podaje Money.pl jeden z pomysłodawców Naszej-klasy.pl zdradził, że kwota sięga kilku milionów złotych. Wartość całego serwisu społecznościowego Nasza- klasa.pl, który skupia w sieci znajomych ze szkoły, szacowana jest na 15 mln zł. Inwestorem, który zdecydował się kupić od studenta Macieja Popowicza 20 proc. udziałów portalu jest fundusz European Founders należący do braci Samwer, który dotąd zainwestował w ponad 100 internetowych firm.

Tym samym 23-letni wrocławianin stał się jednym z najbogatszych studentów w Polsce. W rozmowie z Money.pl Popowicz zdradził, że w planach ma kolejne, podobne projekty internetowe.

Czytaj dalej na www.gazeta.pl

Osobiście myślę że po tej właśnie informacji portal nabrał niezwykłego rozpędu . Pamiętam to jak dziś wszędzie się o tym mówiło

Comments are closed.